SKI AREÁL MORÁVKA SVIŇORKY
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde hledat aktuální teplotu a webkamery z lyžařských areálů?

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Testují rolby. Testují systémy umělého zasněžování. Lyžařská sezóna už je za dveřmi.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Zima má být chladná a sněhu má být dostatek. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je v médiích poměrně hodně, na některé je však lepší příliš nespoléhat. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Musíte hodinu sledovat televizní obrazovku a pokud náhodou jen na chvíli přestanete dávat pozor, může se stát, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Druhou možností je internet. Existuje velká spousta zpravodajských webů. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Web však není příliš přehledný, spousta lidí si na něj však dokázala zvyknout. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 10.6.
déšť
17°C
14°C
Neděle
11.6.2023
lehké dešťové přeháňky
18°C
12°C
Pondělí
12.6.2023
jasno
17°C
9°C
Úterý
13.6.2023
částečně oblačno
16°C
13°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:00
Sobota9:00 - 16:00
Neděle9:00 - 16:00