SKI AREÁL MORÁVKA SVIŇORKY
mimo provoz
Zobrazit na:

Kdo by neznal překrásné město Český Krumlov?

Český Krumlov patří bezpochyby k největším turistickým lákadlům u nás. Každým rokem do Krumlova zavítá několik desítek tisíc jak tuzemských, tak i zahraničních hostů. Město samotné Vám může nabídnout nádherné historické centrum s renesančními fasádami domů, obtáčené řekou Vltavou, a pochopitelně si nikdo nenechá ujít návštěvu krumlovského zámku a jeho nádherné rozsáhlé zahrady. Český Krumlov je také vodáckým rájem, vodáci z tábořiště v Novém Spolí pokračují skrze tři sjízdné jezy směrem do Zlaté Koruny a mohou obdivovat krásy historického centra přímo z vodní hladiny. Kromě vodáckých zážitků jsou ovšem pozoruhodné i okolní přírodní scenérie a vyhlídková místa. Kdo do Krumlova přijede vlakem, má určitou výhodu. Budova nádraží se totiž nachází vysoko nad městem, na kopci, odkud je velmi pěkný výhled na zámek a některé domy v historickém centru.

Nádherné panorama města se siluetou zámku je také z opačné strany, z Křížového vrchu. Až si prohlédnete exteriéry zámku, nádvoří a zahradu, udělejte si čas na návštěvu Křížového vrchu, je to skutečně jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst. Vede sem modrá značka a na jeho vrcholu se nachází kaple Marie Bolestné. Ta sice není přístupná, ale z nadmořské výšky 619 metrů je pohled na sluncem ozářené město doslova úchvatný.

Dalším zajímavým tipem na výlet v okolí Českého Krumlova je nejvyšší hora Blanského lesa - Kleť. Na vrchol Kleti vede sedačková lanovka z Krásetína a po návštěvě rozhledny se můžete posilnit v malé restauraci na jejím úpatí. Dalším tipem na výlet v okolí Krumlova je údolí Vltavy, poblíž zříceniny hradu Dívčí Kámen. Toto údolí je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Údolí dosud nenarušila žádná stavba dopravní komunikace ani přehradní hráze a i přesto, že je přístupné po turistické stezce, je civilizací nedotčené. Máte-li zájem zpestřit si v okolí Českého Krumlova výlet nějakým dalším zajímavým místem, vydejte se k přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, která se nachází nedaleko Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 10.6.
déšť
17°C
14°C
Neděle
11.6.2023
lehké dešťové přeháňky
18°C
12°C
Pondělí
12.6.2023
jasno
17°C
9°C
Úterý
13.6.2023
částečně oblačno
16°C
13°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:00
Sobota9:00 - 16:00
Neděle9:00 - 16:00